Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak zaplanować założenie winnicy

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak zaplanować założenie winnicy

Centrum Doradztwa Rolniczego we współpracy z Polskim Instytutem Winorośli i Wina zaprasza na szkolenie: Profesjonalna produkcja win gronowych w małym gospodarstwie winiarskim. Szkolenie odbędzie się w dniach 4-5 lutego w siedzibie Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, ul. Pszczelińska 99.

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się jak zaplanować założenie winnicy, nauczą się podstaw uprawy i ochrony winorośli, a także jak poprawnie zrobić wino gronowe.
Omówione zostaną także obowiązujące przepisy prawne i procedury administracyjne związane z komercyjną produkcją wina.
Zainteresowanie polskim winem dynamiczne rośnie, wciąż przybywa nowych winnic, nie można jednak zapominać o tym, że to kosztowana i obarczona ryzykiem działalność, jednak pomimo tego na polskim winie można zarobić. Jak to jest możliwe, dowiedzą się Państwo podczas naszego szkolenia.
Atrakcyjnym i bardzo przydatnym tematem kursu, także dla konsumentów wina, będą warsztaty degustacyjne, w trakcie których będzie można nauczyć się jak degustować i oceniać wino.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane uprawą winorośli bez względu na powierzchnię planowanej bądź posiadanej winnicy, także właścicieli gospodarstw agroturystycznych chcących rozszerzyć ofertę oraz osoby zajmujące się doradztwem rolniczym.

Wykłady i zajęcia warsztatowe poprowadzą znani w Polsce profesjonaliści.

Roman Myśliwiec – prekursor i propagator odrodzenia winiarstwa w Polsce, założyciel legendarnej  winnicy „Golesz” w Jaśle, prezes Polskiego Instytutu Winorośli i Wina, wiceprezes Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia, członek Kapituły Wina Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor 10 książek i licznych publikacji o tematyce winiarskiej. Od wielu lat prowadzi szkolenia teoretyczne oraz liczne wyjazdy enoturystyczne, głównie na Węgry, Morawy do Austrii i na Słowację. Zawodowo zajmuje się projektowaniem winnic i doradztwem przy tworzeniu gospodarstw winiarskich.

Wojciech Bosak – czołowy polski degustator i międzynarodowy sędzia winiarski, członek Polskiego Instytutu Winorośli i Wina, niezależny dziennikarz i krytyk winiarski, członek Kapituły Wina Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor bloga winologia.pl, autorskiej strony o uprawie winorośli, winiarstwie i szeroko rozumianej kulturze wina.

Ewa Wawro – sekretarz Stowarzyszenia Winiarzy Podkarpacia, posiada własną winnicę. Z zawodu dziennikarka zajmująca się m.in. tematyką winiarską, enoturystyką i marketingiem w winnicy, a także oddziaływaniem wina na ludzkie zdrowie, autorka pracy „Fenomen promocyjny podkarpackiego wina”.

Koszt udziału w szkoleniu wynosi od 390 zł do 520 zł (w zależności od liczby uczestników). Opłata obejmuje wykłady, degustację, materiały szkoleniowe, wydanie zaświadczenia o udziale w szkoleniu, wyżywienie, nocleg.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia na adres i.studniarek@cdr.gov.pl oraz wpłatę zaliczki w wysokości 100 zł na nr konta 09 1010 1010 0089 5013 4100 0000 do 24 października.

Dodatkowych informacji udziela Iwona Studniarek tel. 22/ 729-66-34 do 38 wew. 116 lub e-mail j.w.

Program szkolenia

SHARE IT: