Św. Stanisław Kostka był przodkiem rodziny Strozzi

Św. Stanisław Kostka był przodkiem rodziny Strozzi

Od blisko 600 lat książęca rodzina Strozzi jest właścicielem przepięknej toskańskiej posiadłości Villa Cusona w samym sercu San Gimignano. To tutaj króluje odmiana winogron Vernaccia, o której pisali Boccaccio, Dante czy Michelangelo Jr.

W 1750 roku Francesco Guicciardini zmienił bieg rzeki Elsa, a wokół odrestaurowanej villi zasadził winorośl. Jako, że szlachectwo zobowiązuje produkowane wina są najwyższej klasy a obecny właściciel Książę Girolamo Guicciardini Strozzi posiada nie tylko najpiękniejsze 47 hektarowe Castello, ale także klika z najlepszych plantacji winogron w tym regionie.

Św. Stanisław Kostka był przodkiem rodziny Strozzi. Pragnął on wstąpić do zakonu Jezuitów, ale nie uzyskał zgody od rodziców. W sierpniu 1567 roku pieszo, w przebraniu uciekł z Wiednia gdzie tymczasowo przebywał z bratem. Za nim, w pogoń ruszył Paweł-brat. Docierając do Dillingen w Bawarii (około 650 km) Stanisław zgłosił się do świętego Piotra Kanizjusza. Ten wysłał go do Rzymu, gdzie święty Franciszek Borgiasz przyjął go 28 października 1567 roku do nowicjatu. Mając 18 lat złożył śluby zakonne, marzył o misjach w Indiach. Osłabiony chorobą 15 sierpnia 1568 roku Stanisław umiera w Rzymie na gruźlicę.

www.guicciardinistrozzi.it/

[flagallery gid=11 name=”Gallery”]
SHARE IT: