Roman Myśliwiec - pierwszy profesjonalny producent wina w Polsce. fot. www.winnica.golesz.pl

Roman Myśliwiec - pierwszy profesjonalny producent wina w Polsce. fot. www.winnica.golesz.pl

Roman Myśliwiec, przez rzesze osób uprawiających winorośl w Polsce, poważany i nazywany Dionizosem kandyduje z ramienia PO na radnego do Sejmiku Województwa Podkarpackiego (okręg wyborczy nr 5).

Roman Myśliwiec pierwszą winorośl posadził przy ganku swojego domu wiosną 1982 r. Była to sadzonka Ontario, która rosła tak pięknie, że postanowił posadzić ich więcej. Takie były początki, tak zaczęła się miłość, zresztą z wzajemnością. Potem były nagrody, medale za osiągnięcia a w końcu prezesura w Polskim Instytucie Winorośli i Wina.

Wielka praca na rzecz propagowania kultury winiarskiej, cenne wykłady, publikacje, ksiązki dla wszystkich tych, którzy zaczynają swoją przygodę z winoroślą. Organizator Konwentów Winiarzy Polskich, Międzynarodowych Dni Wina w Jaśle i wiele wiele innych.

Dla mnie, jak i dla całej rzeszy Polskich winiarzy wielki autorytet w swojej profesji.Prawdziwy profesjonalista, w dodatku pierwszy profesjonalny producent wina, który zaraził swoją pasją tak wielu z nas.

Teraz najwidoczniej nadeszła pora na krok dalej. Osobiście nie lubię angażować się w sprawy polityczne, ale doceniam chęci Pana Romana i wierzę, że swoją wytrwałością jest w stanie choć na regionalnym gruncie politycznym wnieść wiele dobrego.  Życzę więc powodzenia.

Marcin Wołoszczak

SHARE IT: