Vitis Aurea - możliwość degustacji ok. 600 win

Vitis Aurea - możliwość degustacji ok. 600 win

Witamy wszystkich zainteresowanych winami słowackimi z regionu małokarpackiego, a więc z regionu tradycyjnych winiarskich miast Modra i Pezinok. Wiele ciekawych imprez od samego początku roku można w tym regionie odwiedzić a przy okazji zapoznać się z winami tego niezwykłego regionu winiarskiego Słowacji.

Na nasłonecznionych zboczach Małych Karpat, gdzie podłoże winnic tworzone jest granitami i metamorfizowanymi skałami krystalicznymi, rodzą się wina o charakterze mineralnym, zwłaszcza piękne z tego regionu są Veltlinery, Rieslingi reńskie i włoskie, świetne są również wina odmian burgundzkich oraz aromatyczne wina odmian Traminer, Irsai Oliver, Děvín. O ile jesteście zwolennikami win czerwonych o interesujących walorach, to tu znajdziecie wyśmienite Cabernet Sauvignon, słynne z tego regionu Frankovki, godne polecenia są wyjątkowe wina z odmiany Dornfelder, kto chce poznać nowe świetne wina czerwone, to zapraszam na Neronet, Alibernet, Dunaj, Nitra, Hron. Kto lubi mocno aromatyczne wina czerwone, to polecić można nową odmianę pochodzącą z tego regionu, odmianę Rosa, jak również stare odmiany Izabella.
Gdzie można te wina znaleźć? Zapraszamy na następujące imprezy, które na pewno zadowolą wszystkich koneserów win:

21. – 22. 1. 2011 – Degustacja win firmy ELESKO a.s. Modra – Chardonnay i Rulandské šedé (Pinot gris), na pewno będą i inne wina firmy – http://www.elesko.sk – jedna z największych firm winiarskich w Europie środkowej, produkująca wina nowoczesnego typu w pełni konkurencyjne winom światowym. Supernowoczesne winiarstwo warte zwiedzenia i przedegustowania win produkcji ELESKO !!!

22. 1. 2011 – Degustacja win w Limbachu – Limbach to tradycyjny ośrodek winiarski regionu małokarpackiego, gdzie winnice sięgają stosunkowo wysoko na zbocza Małych Karpat. Dzięki wyjątkowemu terroir powstają tutaj wyraźne wina typu „górskiego”. Impreza umożliwia dokładne zapoznanie się z tymi winami, wysoko cenionymi wśród smakoszy win, jak Silvaner zielony, ale również Silvaner czerwony, wyjątkowe Rieslingi reńskie oraz Frankovki, odmiany stare jak Cyrifandl, Bumasti czyli Traminer, Rothgipfler, Blaumuskateller. Możliwość nawiązania kontaktów z wybranymi winiarzami, wśród których dominują małe winiarstwa rodzinne, tu znajdziecie rasowych karpackich winiarzy z głębokimi  tradycjami niemieckimi.

26. 3. 2011 – Regionalna wystawa win VITIS AUREA – Modra. Tradycyjna impreza winiarzy regionu Modry i Pezinoka, w imprezie biorą udział również firmy winiarskie z zagranicy, zwłaszcza Austrii, Moraw, Węgier. Możliwość przedegustowania setek win wg katalogu, ocenione komisjami degustatorskimi, co stwarza możliwość dobrej orientacji i odpowiedniego wyboru win, które nam odpowiadają. Wystawa ta stwarza możliwość zorientowania się w produktach typowych dla regionu, jak daje możliwość nawiązania kontaktów z wieloma producentami głównie z regionu małokarpackiego. W następnym dniu jest możliwość odwiedzenia winiarstw w okolicy – polecić można winiarstwa w Pezinoku a przy okazji odwiedzić Narodowy Salonu Win Republiki Słowackiej na zamku w Pezinoku.

9. 4. 2011 – Dzień otwartych piwnic win – Modra. Tradycyjna impreza winiarzy z miasteczka Modra. Dwa razy w roku piwnice win, ukryte przed oczyma odwiedzających to miasto o długowiekowych tradycjach winiarskich, otwierają się dla zainteresowanych i oferują degustację szekokiego wachlarza miejscowych win wielu winiarzy. Oferta jest naprawdę bogata, impreza dopełniona jest o możliwości popróbowania miejscowych specjałów kulinarnych. Niecodzienna okazja porozmawiania z wieloma winiarzami o wszystkim, co dotyczy winogrodnictwa i produkcji wina.

7. 5. 2011 – Młode wina na zamku, zamek Červený Kameň – Prezentacja i degustacja win producentów z regionu małokarpackiego w imponujących podziemiach zamku rodu Fuggerów, Czerwony Kamień koło Modry. Pierwszorzędna impreza w niezapomnianym środowisku, możliwość przedegustowania wielu win, porozmawiania z winiarzami. Świetną atmosferę dopełnia muzyka cymbałowa, można więc pośpiewać przy cymbałach.
www.sunflowers-agency.pl
www.hradcervenykamen.sk

W razie zainteresowania powyższymi imprezami, prosimy o kontakt na:
e-mail: lechm@seznam.cz , www.zawinem.pl
Organizator zapewnia noclegi i transport na miejscu.

[nggallery id=15]
SHARE IT: