Wszystkich łączy miłość do wina

Wszystkich łączy miłość do wina

Wśród ludzi związanych ze sportem nie brakuje koneserów wina. Są wśród nich zawodnicy i trenerzy. Gwiazdy z Polski i zagranicy. Przedstawiamy tych najbardziej znanych. Wszystkich łączy miłość do tego wybornego trunku.

W polskiej piłce nożnej nie brakuje miłośników wina. Należy do nich Włodzimierz Lubański, który zgromadził ponad 600 butelek wybornych win. Jak sam mówi, to nie jest kolekcjonerstwo, ale chęć poznawania smaku rozkoszowania się winem w towarzystwie najbliższych i niekończące się rozmowy na jego temat.

Do hobbystów wina należy Radosław Matusiak, były reprezentant Polski w piłce nożnej. Ma on już kolekcję składającą się z ponad 200 butelek. Miłość do wina zaszczepił w nim teść. Również Dawid Janczyk swoje pieniądze inwestuje w wino. Został współwłaścicielem winnicy na Węgrzech. Zamierza produkować wino firmowane swoim nazwiskiem. Inny z polskich piłkarzy, który lubuje się w winie, to Euzebiusz Smolarek. Gdy grał w Hiszpanii, w Rancingu Santander, zasmakował w tym trunku.

Z zagranicznych futbolistów smakoszem Sauvignon Blanc jest Wayne Rooney. Anglik zaczął już tworzyć własną piwniczkę. Z kolei Czech Pavel Nedved często podróżuje do Rzymu i innych miast włoskich, aby osobiście wyszukać najznakomitsze gatunki win. Pavel jest bowiem wielkim miłośnikiem tego wytrawnego trunku. Na winie znają się także
tacy trenerzy jak Alex Fergusson, Johan Cruyff czy Leo Beenhakker. Wszyscy oni o nim mogliby rozmawiać godzinami. Również szkoleniowiec naszych piłkarzy ręcznych Bogdan Wenta zna się na winie. Jako piłkarz
ręczny odniósł w hiszpańskiej lidze piłki ręcznej ogromne sukcesy. Rodzina Wentów z wielkim sentymentem wspomina czas spędzony w Hiszpanii. Klimat Półwyspu Iberyjskiego, przepiękna Barcelona, no i te słynne hiszpańskie winnice. – Oboje uwielbiamy hiszpańskie wino, chodź do innych trunków też nie stronimy – ujawnia Iwona, żona trenera
reprezentacji Polski.

Robert Kubica jeszcze jako kierowca BMW

Robert Kubica jeszcze jako kierowca BMW

Wino jest również wiodącym trunkiem wśród kierowców Formuły 1. Wprawdzie Robert Kubica stroni od alkoholu, ale wino chętnie degustuje. A Włoch Jarno Trulli jest koneserem win. W Toruniu leżakuje jego 69-litrowa beczka, którą zamierza podarować pierwszemu polskiemu mistrzowi świata Formuły 1.
Na winach znają się także dwaj ostatni trenerzy reprezentacji Polski siatkarzy, Argentyńczycy Raul Lozano i Daniel Castellani. Trudno się dziwić, bowiem w ich kraju wino cieszy się szczególną estymą.
Wśród zagranicznych sportowców kolekcją wybornych win głośno chwali się francuska tenisistka Amélie Mauresmo, zwyciężczyni kilku turniejów wielkoszlemowych. Słynny amerykański golfista Duffy Waldorf jest właścicielem ponad 1800 butelek wina. A Charles Woodson, zawodnik Narodowej Ligi Futbolu Amerykańskiego, wytwarza wino, które reklamuje przy okazji swoim nazwiskiem i twarzą. Trunek nazywa się Twenty Four by Charles Woodson.
Na koniec ciekawostka – Victoria Beckham na swoje 34 urodziny dostała od męża bardzo nietypowy podarunek. Po długich poszukiwaniach prezentu dla swojej żony David Beckham postanowił podarować jej… winnicę w
Napa Valley w Kalifornii. David zapłacił za ten nietypowy prezent okrągłą siedmiocyfrową sumkę, jednak dokładna kwota zakupu pozostaje tajemnicą.

Jak widać, dobre wino warte jest każdych pieniędzy.

SHARE IT: