Dla naszych internautów dzięki uprzejmości firmy wineria.pl mamy znakomitą nagrodę!

Wystarczy wysłac na adres konkurs@winamarcina.pl odpowiedz na pytanie konkursowe :

Jak rozpoznać dobre wino?

Wśród nadesłanych odpowiedzi  do dnia 26 stycznia wyłonimy najciekawszą i opublikujemy na naszej stronie.

Nagrodą w konkursie jest:

Kurs Wiedzy o Winie Poziom I –  już w najbliższy czwartek 27 stycznia 2011 w godzinach 17:30 – 21:30.

Kurs Wiedzy o Winie organizowany przez Winerię to 4 godziny nauki obejmującej wykład teoretyczny i degustację 12 win.

Uczestnicy poznają podstawy wiedzy o winie, techniki degustacji win, uczą się odróżniać poszczególne szczepy oraz oceniać jakość wina. Tematy kursu:

 • główne szczepy i regiony uprawy winorośli na świecie,
 • wina ze Starego i Nowego Świata,
 • degustacja i ocena jakości win,
 • cechy wina,
 • interpretacja etykiet,
 • serwowanie wina,

Kurs zakończony zostanie testem, a wszyscy uczestnicy otrzymają dyplom ukończenia szkolenia.

Kurs odbędzie się w sali konferencyjnej przy ul. Krzywickiego 34 w sali 210 (przy Filtrach). w Warszawie.

Wraz z początkiem nowego roku wineria.pl rusza również  z nową edycją kursu Wine & Spirit Education Trust (WSET). Najbliższe szkolenie rozpoczyna się już 2 lutego 2011. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do zgłaszania udziału, gdyż większość miejsc już jest zarezerwowana.

Wszyscy klubowicze oraz absolwenci kursów Winerii na poziomie podstawowym mają prawo do 10% zniżki! Zajęcia będą odbywać się popołudniami w sześć kolejnych czwartków w centrum Warszawy.Kursy wiedzy o winie akredytowane przez Wine & Spirit Education Trust cieszą się od 2006 r. niezmiennie wysoką popularnością. Wineria jako jedyna organizacja w naszym kraju jest uprawniona do prowadzenia tych szkoleń. Wysokie wymogi narzucone przez WSET oraz doskonali wykładowcy Winerii gwarantują świetną zabawę oraz bardzo dobre wyniki egzaminu kończącego kurs.Kurs obejmuje 24 godziny nauki i degustacji. Podczas szkolenia uczestnicy uczą się, jakie czynniki wpływają na jakość win i determinują styl wina, które cechy wyróżniają główne szczepy win, jak czytać etykiety, poznają zasady dobierania win do potraw i przeprowadzania systematycznej oceny wina zgodnie z WSET Systemic Approach to Tasting. Kurs obejmuje także zagadnienia zdrowotne związane z winem i alkoholami oraz zasady przechowywania i serwowania wina (Sylabus).Szkolenie jest prowadzone przez Matiasa Glusman, uznanego wykładowcę w branży winiarskiej i jedynego w naszym kraju certyfikowanego nauczyciela WSET. Jak do tej pory bardzo wysoki odsetek absolwentów kursów Winerii może pochwalić się wysokimi notami na egzaminie – „Distinction” lub „Merit”, a 96% wszystkich kursantów ukończyło kurs z wynikiem pozytywnym. Kursy są prowadzone w języku polskim, jednak materiały edukacyjne oraz egzamin są w języku angielskim. Chociaż formalnie do rozpoczęcia kursu nie jest wymagana wiedza na temat win, osobom, które nigdy nie uczestniczyływ żadnym szkoleniu o tematyce winiarskiej rekomendujemy udział w Kursie Wiedzy o Winie Poziom I organizowanym przez Winerię, który będzie stanowił doskonałą bazę do rozpoczęcia kwalifikacji WSET. Koszt kursu wynosi 2300 zł i zawiera oryginalne materiały edukacyjne WSET oraz zestaw profesjonalnych kieliszków do degustacji. Dodatkowo uczestnicy ponoszą koszt egzaminu, płatny przed egzaminem, w wysokości 200 zł.Kursy odbywają się w centrum Warszawy w profesjonalnej sali konferencyjnej przy ul. Krzywickiego 34 (przy Filtrach).Terminy najbliższych kursów:Kurs WSET 1/2011

 • czwartek 03.02.11 godz. 17:30
 • czwartek 10.02.11 godz. 17:30
 • czwartek 17.02.11 godz. 17:30
 • czwartek 24.02.11 godz. 17:30
 • czwartek 03.03.11 godz. 17:30
 • czwartek 10.03.10 godz. 17:30
 • środa 17.03.10 godz. 17:30 powtórzenie materiału
 • poniedziałek 21.03.11 godz. 17:30 EGZAMIN

Serdecznie zapraszamy!Na www.facebook.com/wineria, znajdziecie Państwo zdjęcia z ostatnich kursów WSET.Wywiad z Matiasem na temat kursu WSET już w styczniowym wydaniu magazynu Czas Wina – zapraszamy do lektury.

SHARE IT: