Bez znajomości tematu osiągnięcie sukcesu – zostanie baronem winnym – jest zatem niezwykle trudne.

Bez znajomości tematu osiągnięcie sukcesu – zostanie baronem winnym – jest zatem niezwykle trudne.

Wine Tycoon to gra stworzona dla osób, które od zawsze marzyły o założeniu winiarni i produkcji własnego wina, ale nigdy nie dysponowały odpowiednimi funduszami. Produkt brytyjskiego studia Virtual Playground należy do popularnego gatunku strategii ekonomicznych.

W Wine Tyccon do dyspozycji graczy oddanych zostało dziesięć najpopularniejszych regionów winnych Francji. To właśnie one służą za bazę dla winiarni i wpływają bezpośrednio na rodzaj produkowanego napoju. Po wyborze regionu zadaniem gracza jest zaprojektowanie winiarni oraz wyposażenie jej we wszystkie istotne elementy. Nie powinien on jednak zapominać o zatrudnieniu pracowników, także tych sezonowych, którzy zajmują się m.in. zbiorem owoców. Wirtualny świat gry uwzględnia ponadto jeszcze jeden niezwykle istotny czynnik – mianowicie, zmianę pór roku. Winogrona w każdej z nich wymagają nieco innego traktowania.

W dziele Virtual Playground można wyprodukować pięćdziesiąt rodzajów francuskich win. Wśród nich znalazły się tak znane gatunki, jak Bordeaux, Burgundy, Pinot Gris oraz Champagne. W dużej mierze jest to zasługa uwzględnienia w grze około czterdziestu typów winogron. Bez znajomości tematu osiągnięcie sukcesu – zostanie baronem winnym – jest zatem niezwykle trudne.

Na szczęście opanowanie podstaw nie jest zbyt wymagające. Szczególnie, że w ramach Wine Tycoon zawarty został rozbudowany samouczek. Dzięki niemu można się dowiedzieć, że każdy region winny ujęty w grze posiada własną charakterystykę – wymaga więc odmiennego podejścia do kwestii uprawy winogron. Efekty naszej pracy można przeanalizować w ramach dwóch trybów rozgrywki – Kariery oraz niezobowiązującego Free Play.

Bardzo ciekawym – z punktu widzenia miłośnika win – i pomocnym elementem Wine Tycoon jest wewnętrzna Encyklopedia. Zawarte w niej informacje można wykorzystywać na bieżąco podczas zarządzania wirtualną winiarnią. Zawarto w niej definicje wszystkich najważniejszych nazw, opisy poszczególnych gatunków win, regionów winnych, a także procesu produkcji wina.

[nggallery id=5]
SHARE IT: